
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 30 mV/µs |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Quiescent Current | 175 µA |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 600 µA |
| Output Current per Channel | 25 mA |
| Gain Bandwidth Product | 75 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 140 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Input Voltage Noise Density | 51 nV/sqrt Hz |
Stock: 687
Distributors
pcbx
Unit Price$12.13849
Ext.Price$12.13849
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.13849 | $12.13849 |
| 10 | $9.67826 | $96.78260 |
| 25 | $9.06355 | $226.58875 |
| 50 | $8.90093 | $445.04650 |
| 100 | $8.74120 | $874.12000 |
| 300 | $8.38380 | $2515.14000 |
| 500 | $8.04101 | $4020.50500 |
| 1000 | $7.71215 | $7712.15000 |
